Jabłoń OLIWKA ŻÓŁTA "papierówka"

New product

Sadzonka 2-letnia na podkładce półkarłowej o wysokości około 150cm.

Więcej szczegółów

194 Przedmioty

14,99 zł

Więcej informacji

Jabłoń pochodząca z rejonów nadbałtyckich. Odmiana deserowa. W okres owocowania wchodzi bardzo wcześnie, owocuje obficie. W Polsce należy do najbardziej znanych odmian. Uprawiana jest na całej półkuli północnej, gdzie tylko uprawia się jabłoń. Drzewo rośnie umiarkowanie silnie, a na glebach żyznych bardzo silnie. Tworzy koronę wzniesioną, luźną, szeroko stożkową. Corocznie wytwarza wiele sztywnych, widlasto rozgałęzionych pędów. Owoce średniej wielkości, jasno zielonkawe, w pełni dojrzałości prawie białe, o zmiennym kształcie, najczęściej stożkowate, lekko żebrowane, z jednym żebrem silniej wykształconym i przechodzącym w formie kantu na cały owoc. Skórka gładka, cienka i sucha. Miąższ bardzo delikatny, aromatyczny, kwaskowaty, zielonkawo biały.

W warunkach polskich dojrzałość zbiorczą osiąga w połowie lipca, a dojrzałość konsumpcyjną jeszcze na drzewie lub kilka dni później. Odmiana, jak większość letnich odmian jabłoni ma umiarkowaną zdolność przechowalniczą, w zwykłej chłodni można ją przechować około 3 tygodni, a w chłodni z atmosferą kontrolowaną do 6 tygodni.

Oliwka Żółta jest odmianą o bardzo dużej wytrzymałości na mróz oraz o dużej odporności na mączniaka jabłoni. Jest umiarkowanie podatna na zarazę ogniową i wrażliwa na parcha jabłoni.

 Zapylacze: Antonówka, Boiken, Koksa Pomarańczowa, James Grieve, Gloster

Opinie

No customer reviews for the moment.

Napisz opinię

Jabłoń OLIWKA ŻÓŁTA "papierówka"

Jabłoń OLIWKA ŻÓŁTA "papierówka"

Sadzonka 2-letnia na podkładce półkarłowej o wysokości około 150cm.