Iglaki

Iglaki w ogrodzie stanowią piękne dopełnienie ogrodu. Większość odmian jest zimozielona, więc gwarantują estetyczny wygląd przez cały rok. Projektując zieloną przestrzeń, warto przewidzieć w niej miejsce dla kilku iglaków. To niezwykle piękne i wdzięczne rośliny. Każdy gatunek wyróżnia się wielkością, budową, wyglądem igieł czy odcieniem zieleni...

Iglaki w ogrodzie stanowią piękne dopełnienie ogrodu. Większość odmian jest zimozielona, więc gwarantują estetyczny wygląd przez cały rok. Projektując zieloną przestrzeń, warto przewidzieć w niej miejsce dla kilku iglaków. To niezwykle piękne i wdzięczne rośliny. Każdy gatunek wyróżnia się wielkością, budową, wyglądem igieł czy odcieniem zieleni. Zestawiając je ze sobą, z łatwością uzyskamy piękne kompozycje, które będą wyglądać estetycznie przez cały rok.

W naszej szkółce dostępnych jest wiele gatunków iglaków – od tych naprawdę niewielkich, po okazałe drzewa iglaste. Chcesz zapełnić niskie partie ogrodu? Zdecyduj się na jedną z odmian cyprysików. Te urokliwe krzewy iglaste świetnie sprawdzą się na rabacie, ale i doskonale poradzą sobie w roli żywopłotu, tworząc naturalne, zielone przez cały rok ogrodzenie. Funkcję parawanu spełniają też cisy i tuje. To fantastyczny pomysł na aranżację ogrodu i zapewnienie sobie prywatności.

Bogaty wybór tui usatysfakcjonuje wszystkich miłośników tego krzewu. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze gatunki o pięknych kolorach, które idealnie nadają się do formowania. Jeżeli jednak nie chcesz wciąż formować iglaków i stawiasz na naturalny wygląd, to również znajdziesz sporo wspaniałych iglaków w naszym sklepie internetowym. Rozłożyste sosny, pokaźne jodły czy świerki będą prezentować się w przestrzeni ogrodowej niczym posągi. Posadzone pojedynczo ozdobią trawnik, a Ty będziesz mógł je podziwiać przez cały rok.

Większość iglaków jest zimozielona – i to jest ich często doceniana cecha. Jednak i tutaj są małe wyjątki. Modrzew to drzewo iglaste, które zrzuca swe igły jesienią. Zimą może nie jest zbyt reprezentatywne, ale za to wiosenne pąki świeżych igiełek w ślicznym odcieniu zieleni wyglądają bardzo urokliwie.

Więcej

Iglaki 

Podkategorie

 • Cisy
 • Cyprysiki
 • Jałowce

  Jałowiec to krzew iglasty o niezwykłym uroku. Roślina ta należy do rodziny cyprysowatych. Na terenie Polski w naturalnym środowisku można spotkać zaledwie dwie odmiany jałowca. Za to całe bogactwo odmian tej rośliny możemy zaprosić do naszego ogrodu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie niezwykle bogaty asortyment sadzonek jałowca. Różnorodność odmian zgromadzonych w naszym sklepie pozwoli na skomponowanie niezwykłych kompozycji w ogrodzie. Jakie odmiany najlepiej sprawdza się w ogrodzie?

  Krzew jałowca doskonale czuje się w naszym klimacie, niestraszne mu mroźne zimy! Oczywiście iglak ten jest zimozielony, więc będzie piękną ozdobą ogródka, niezależnie od pory roku. Odmiany jałowca różnią się między sobą kolorem igliwia – od złotych, przez soczyście zielone, aż po błękitne. Jałowce charakteryzują się bardzo wolnym wzrostem. Z tego powodu idealnie nadają się do niewielkich ogrodów, na rabaty o ograniczonej wielkości, a także do donic na tarasy i balkony. Jałowce w zależności od gatunku, mogą przyjmować różne formy – kolumnową lub płożącą.

  Najpopularniejszym gatunkiem jest jałowiec pospolity. Jego najbardziej charakterystyczną cechą są niezwykle kłujące igły i czarne szyszkojagody. Innym gatunkiem jałowca, który zyskał ogromną popularność, jest jałowiec płożący. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wypełnienie przestrzeni. Krzew ten ma specyficzną budowę gałęzi. Ciekawy efekt tworzą zestawione ze sobą w niedalekich odległościach krzewy jałowca o różnych barwach. Iglak ten sprawdza się też bardzo dobrze jako żywopłot, skutecznie osłaniający przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów.

 • Jodły
 • Modrzewie
 • Sosny
 • Świerki
 • Tuje (thuje)
 • Inne