Byliny Ozdobne

Wieloletnie byliny ozdobne pięknie prezentują się w ogrodzie przez wszystkie pory roku. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że z roku na rok wspaniale się rozrastają, wypełniając ogród. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele odmian bylin ozdobnych. Każda z bylin zachwyca czymś innym! Zobacz je wszystkie w naszym sklepie! Poznaj funkie o niez...

Wieloletnie byliny ozdobne pięknie prezentują się w ogrodzie przez wszystkie pory roku. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że z roku na rok wspaniale się rozrastają, wypełniając ogród. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele odmian bylin ozdobnych. Każda z bylin zachwyca czymś innym! Zobacz je wszystkie w naszym sklepie! Poznaj funkie o niezwykłych liściach, pięknie wybarwione żurawki, liliowce i jeżówki o dekoracyjnych kwiatach oraz wiele innych bylin ozdobnych.

Wszystkie oferowane byliny ozdobne są wieloletnimi roślinami, które uprawiane są w doniczkach. Byliny ozdobne można wysadzać do ogrodu przez cały sezon. Wysyłki z sadzonkami realizujemy od połowy marca do połowy listopada.

Więcej

Byliny Ozdobne 

Podkategorie

 • Funkie

  Funkia to bylina, która znana jest przede wszystkim z niezwykle pięknych, dekoracyjnych liści. Doskonale wygląda na ogrodowych rabatach, jako najniższe piętro roślinności. Roślina ta najlepiej czuje się w miejscach zacienionych oraz w półcieniu i lubi wilgotną glebę. Dlatego też funkie najczęściej sadzone są wokół oczek wodnych, a także pod drzewami i krzewami.

  Najpiękniejsze funkie do Twojego ogrodu

  Funkie praktycznie nie wymagają opieki, co jest ogromną zaletą. Pięknie się rozkrzewiają i wypełniają rabatę reprezentacyjnymi liśćmi. Istnieje wiele odmian funkii – różnią się one między sobą wielkością, a także kolorem liści. Funkie występują w trzech wielkościach:

  • Niskie – do około 30 cm
  • Średnie – do 70 cm
  • Wysokie – do około 100 cm

  Odmiany funkii różnią się także pod względem koloru i kształtu liści. W naszym internetowym sklepie ogrodniczym dostępne są funkie o liściach jasnozielonych, dwukolorowych, a także w odcieniu głębokiej zieleni. Dodatkową ozdobą funkii są urokliwe kwiaty, mające postać fioletowych dzwoneczków.

 • Jeżówki

  Poszukujesz do swojego ogrodu rośliny, która będzie zwabiała piękna motyle? Zatem koniecznie wybierz jeżówkę. Kwiaty tej rośliny niezwykle przyciągają pszczoły, trzmiele i motyle. Co warto jeszcze wiedzieć o jeżówce? Jej łacińska nazwa to Echinacea, jest byliną wieloletnią. Doskonale czuje się na stanowiskach nasłonecznionych – im więcej słońca, tym lepiej. Nie ma zbyt wielkich wymagań co do rodzaju gleby, rośnie na ziemiach gliniastych i piaszczystych.

  Jeżówka najbardziej zanana jest ze swoich pięknych kwiatów. Jest raczej kwiatem jesiennym – okres kwitnienia zaczyna się w sierpniu i trwa aż do października. Najbardziej znaną odmianą jeżówki, jest jeżówka purpurowa, charakteryzująca się kwiatami o intensywnym purpurowym kolorze. Jednak w naszym sklepie ogrodniczym on-line znajdziecie wiele innych odmian tej pięknej rośliny. Dostępne są jeżówki w kolorze białym, żółtym, pomarańczowym, a także intensywnie czerwone. Echinacea pięknie prezentuje się na rabatach zarówno w dużych ogrodach, jak i w przydomowych ogródkach. Jeżówka sprawdza się też świetnie jako kwiat cięty do wazonu. Najlepiej wygląda w zestawieniu kilku odmian kolorystycznych.

 • Inne
 • Liliowce

  Liliowce to niezwykle piękne i reprezentatywne kwiaty. Bylina ta odznacza się wyjątkową długowiecznością – niektóre z odmian liliowców mogą w jednym miejscu rosnąć nawet do 30 lat. Piękno kwiatów liliowców jest dość krótkotrwałe, jednak dzięki dużej liczbie kwiatów bylina jest piękna przez długi czas. Najlepszym miejscem dla liliowca w ogrodzie będzie stanowisko słoneczne lub lekko zacienione – jednak liliowiec pod tym względem nie jest zbyt wymagający i dostosuje się praktycznie do każdych warunków.

  Liliowce pięknie prezentują się na ogrodowych rabatach. Niższe odmiany liliowców można też sadzić w donicach – będą doskonałą dekoracją balkonów i tarasów. Większość odmian jest odporna na mróz, choroby i szkodniki.

  Poznajcie koniecznie bogaty asortyment liliowców, jakie zgromadziliśmy w naszym ogrodniczym sklepie internetowym. Znajdziecie wiele odmian w pięknych kolorach, które będą ozdobą ogrodu!

 • Żurawki

  Poszukujesz byliny, która będzie się efektownie prezentować, a jednocześnie nie wymaga zbyt dużej troski? Żurawka ogrodowa to wspaniała bylina, która znana jest z bardzo ozdobnych liści. Jej znakiem rozpoznawczym jest specyficzna barwa liści. Najczęściej spotyka się żurawki o liściach wspaniale wybarwionych na czerwono i bordowo. Jednak coraz częściej spotyka się też odmiany o intensywnie jasnozielonych listach lub w wersji dwukolorowej. Ozdobą żurawki są też kwiaty. Subtelne kwiatostany umieszczone są na długich łodyżkach, zazwyczaj utrzymane w odcieniach od jasnego różu, do soczystej czerwieni.

  Żurawki będą stanowiły cudowną ozdobę ogrodu od wiosny, aż po późną jesień. Doskonale nadają się jako najniższe piętro zieleni. Rośliny te pięknie rozkrzewiają się, tworząc barwne dywany. Najlepiej żurawki rosną w przepuszczalnej glebie próchniczej. Idealnie nadają się na półcieniste stanowiska – na przykład pod drzewami lub pod większymi krzewami.