Borówka amerykańska CHANDLER 3-letnia doniczka

Nowy produkt

Sadzonka I gatunku o wysokości około 50cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Więcej szczegółów

8 Przedmioty

13,90 zł

Więcej informacji

Borówka amerykańska Chandler jest rewelacyjną nową odmianą, bardzo plenną, owocującą ogromnymi, największymi wśród odmian borówki wysokiej smacznymi owocami. Tworzy delikatny krzew o małych okrągławych liściach barwiących się po zbiorach owoców na kolor burgunda. Zimą, po opadnięciu liści, ozdobą na tle śniegu pozostają żywo pomarańczowe pędy o delikatnym, egzotycznie wyglądającym rysunku. Osiąga do 1,5 m wysokości.

Krzewy kwitną późno i bardzo długo, kwiaty o dzwonkowatym kształcie, białe lub białoróżowe. Owoce dojrzewają sukcesywnie, okres owocowania rozpoczyna się w połowie lipca, a kończy w drugiej połowie sierpnia. Zbiór owoców rozpoczyna około 2 tygodnie po rozpoczęciu owocowania odmiany Bluecrop. Ponieważ jest sukcesywny, może trwać nawet 2 tygodnie dłużej. Owoce bardzo duże o średnicy 20-35 mm i wadze do 2g, jasnoniebieskie z woskowym nalotem, bardzo smaczne, słodkie. Chandler obdarowuje nas świeżymi jagodami przez długie miesiące. Jest ulubionym owocem dzieci, łatwym do zbierania, bo wielkości czereśni! Najsmaczniejsze są świeże borówki, można je jednak z powodzeniem zamrozić, ponieważ utrzymają swój doskonały smak oraz wartości odżywcze nawet przez dwa lata.

Krzew bardzo łatwy w uprawie, mrozoodporny i odporny na choroby. Polecany do uprawy amatorskiej jak i na plantacje.

Borówka Chandler rośnie na kwaśnych i wilgotnych stanowiskach, także pod starymi drzewami. Nadaje się na leśne i piaszczyste działki – po zaprawieniu stanowiska torfem.

Owocuje już w pierwszym roku po posadzeniu!!!

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Borówka amerykańska CHANDLER 3-letnia doniczka

Borówka amerykańska CHANDLER 3-letnia doniczka

Sadzonka I gatunku o wysokości około 50cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: