Borówka amerykańska CHANDLER 3-letnia doniczka

Nowy produkt

Sadzonka I gatunku o wysokości około 50cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Więcej szczegółów

32 Przedmioty

13,90 zł

Więcej informacji

Borówka amerykańska Chandler jest rewelacyjną nową odmianą, bardzo plenną, owocującą ogromnymi, największymi wśród odmian borówki wysokiej smacznymi owocami. Tworzy delikatny krzew o małych okrągławych liściach barwiących się po zbiorach owoców na kolor burgunda. Zimą, po opadnięciu liści, ozdobą na tle śniegu pozostają żywo pomarańczowe pędy o delikatnym, egzotycznie wyglądającym rysunku. Osiąga do 1,5 m wysokości.

Krzewy kwitną późno i bardzo długo, kwiaty o dzwonkowatym kształcie, białe lub białoróżowe. Owoce dojrzewają sukcesywnie, okres owocowania rozpoczyna się w połowie lipca, a kończy w drugiej połowie sierpnia. Zbiór owoców rozpoczyna około 2 tygodnie po rozpoczęciu owocowania odmiany Bluecrop. Ponieważ jest sukcesywny, może trwać nawet 2 tygodnie dłużej. Owoce bardzo duże o średnicy 20-35 mm i wadze do 2g, jasnoniebieskie z woskowym nalotem, bardzo smaczne, słodkie. Chandler obdarowuje nas świeżymi jagodami przez długie miesiące. Jest ulubionym owocem dzieci, łatwym do zbierania, bo wielkości czereśni! Najsmaczniejsze są świeże borówki, można je jednak z powodzeniem zamrozić, ponieważ utrzymają swój doskonały smak oraz wartości odżywcze nawet przez dwa lata.

Krzew bardzo łatwy w uprawie, mrozoodporny i odporny na choroby. Polecany do uprawy amatorskiej jak i na plantacje.

Borówka Chandler rośnie na kwaśnych i wilgotnych stanowiskach, także pod starymi drzewami. Nadaje się na leśne i piaszczyste działki – po zaprawieniu stanowiska torfem.

Owocuje już w pierwszym roku po posadzeniu!!!

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Borówka amerykańska CHANDLER 3-letnia doniczka

Borówka amerykańska CHANDLER 3-letnia doniczka

Sadzonka I gatunku o wysokości około 50cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: