brzoskwinia HARNAŚ

Nowy produkt

BRZOSKWINIA HARNAŚ

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

17,90 zł

Więcej informacji

Odmiana kanadyjska, ciesząca się dobrą opinią. Krzyżówka odmian Creshaven i Harbinder. Drzewo rośnie silnie. Plonuje obficie, rodząc kuliste duże owoce o wadze ok. 90-120g, niemal w całości pokryte jaskrawoczerwonym, marmurkowo-kropkowanym rumieńcem, omszone o żółtym, średnio zwięzłym, kwaskowatosłodkim, soczystym i smacznym miąższu, zwykle dobrze odchodzącym od pestki. Owoce nadają się na przetwory, na soki, oraz do bezpośredniego spożycia. Dobrze znoszą transport. Kwitnie w maju, dojrzałość zbiorczą osiąga w drugiej połowie sierpnia. Wymaga stanowisk słonecznych i gleb średnio żyznych. Mrozoodporna!!!

 Zapylacze: samopylna

 WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE

 Brzoskwinie są bogatym źródłem witamin w tym cennym źródłem beta-karotenu i błonnika. Zawierają też sporo witamin z grupy B, witaminę PP i C. Zawartość prowitaminy A, witaminy B1, B2, B3, B6, K i pozostałych składników czyni brzoskwinię dobrym źródłem witamin w okresie wyczerpania organizmu. Ponadto brzoskwiniowy bor podnosi poziom estrogenu, który zapobiega osteoporozie. Brzoskwinia zawiera także magnez, wapń, potas, fosfor, cynk i żelazo, które w połączeniu z pozostałymi składnikami wspomagają leczenie układu moczowego ze względu na ich właściwości zasadotwórcze i moczopędne. Potas zaś jest niezwykle ważnym czynnikiem regulującym gospodarkę wodną organizmu oraz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo - zasadowej. 

Również zawarta w brzoskwiniach witamina A pobudza żołądek do wydzielania soku trawiennego, z tym samym wzmaga apetyt i przyspiesza procesy trawienne, regulując pracę układu pokarmowego. Składniki zawarte w brzoskwiniach mają również działanie odtłuszczające i oczyszczające, stąd poleca się je również przy tego rodzaju dietach. Brzoskwinie chronią też przed anemią, pobudzając produkcję czerwonych krwinek. 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

brzoskwinia HARNAŚ

brzoskwinia HARNAŚ

BRZOSKWINIA HARNAŚ

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii: