brzoskwinia REDHAVEN

Nowy produkt

BRZOSKWINIA REDHAVEN

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm

Więcej szczegółów

17,90 zł

Więcej informacji

Wyselekcjonowanie tej odmiany nastąpiło w latach 30 W Stanach Zjednoczonych. Odmiana jedna z najsmaczniejszych. Wzrost silny. Tworzy duże drzewa o kulistej zagęszczonej koronie, plonuje obficie i regularnie. Owoce duże (waga 100-160g), kuliste, regularne. Skórka złocistożółta z jaskrawoczerwonym rumieńcem. Miąższ żółtopomarańczowy z czerwonymi smugami przy pestce, jędrny, kwaskowaty, smaczny, dobrze odchodzącym od pestki. Owoce bardzo smaczne, nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory oraz do mrożenia. Dojrzałość zbiorcza w drugiej połowie sierpnia. Wcześnie wchodzą w okres owocowania. Zaletą tej odmiany jest duża zdolność do regeneracji uszkodzeń. Odporna na mróz!!
 

Zapylacze: samopylna

 WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE

 Brzoskwinie są bogatym źródłem witamin w tym cennym źródłem beta-karotenu i błonnika. Zawierają też sporo witamin z grupy B, witaminę PP i C. Zawartość prowitaminy A, witaminy B1, B2, B3, B6, K i pozostałych składników czyni brzoskwinię dobrym źródłem witamin w okresie wyczerpania organizmu. Ponadto brzoskwiniowy bor podnosi poziom estrogenu, który zapobiega osteoporozie. Brzoskwinia zawiera także magnez, wapń, potas, fosfor, cynk i żelazo, które w połączeniu z pozostałymi składnikami wspomagają leczenie układu moczowego ze względu na ich właściwości zasadotwórcze i moczopędne. Potas zaś jest niezwykle ważnym czynnikiem regulującym gospodarkę wodną organizmu oraz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo - zasadowej. 


Również zawarta w brzoskwiniach witamina A pobudza żołądek do wydzielania soku trawiennego, z tym samym wzmaga apetyt i przyspiesza procesy trawienne, regulując pracę układu pokarmowego. Składniki zawarte w brzoskwiniach mają również działanie odtłuszczające i oczyszczające, stąd poleca się je również przy tego rodzaju dietach. Brzoskwinie chronią też przed anemią, pobudzając produkcję czerwonych krwinek. 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

brzoskwinia REDHAVEN

brzoskwinia REDHAVEN

BRZOSKWINIA REDHAVEN

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii: