brzoskwinia SATURN

Nowy produkt

BRZOSKWINIA SATURN

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

17,90 zł

Więcej informacji

Kolebką brzoskwiń płaskoowowocowych są Chiny, skąd na początku XIX przywędrowały one do Anglii i USA. Obecnie na skalę towarową są uprawiane w w USA, Meksyku, Argentynie, Hiszpanii, Francji. Najbardziej popularne są jednak nadal w Chinach, gdzie nazywa się je "Pantao".

W naszych warunkach klimatycznych najlepsza, spośród brzoskwiń płaskoowocowych, okazała się odmiana 'Saturn'.Drzewo to rośnie silnie i tworzy rozłożystą koronę. Brzoskwinia płaskoowocowa 'Saturn' to odmiana wybitnie deserowa, o średnio wczesnej porze dojrzewania i wysokiej plenności. Owoce są silnie spłaszczone, małe lub średniej wielkości, o średnicy 6-8 cm i masie 60-80 g. Większe owoce można uzyskać dzięki przerzedzaniu zawiązków. Skórka owoców 'Saturna' jest kremowa, w większości pokryta czerwonym rumieńcem, a miąższ kremowobiały, miękki, słodki i soczysty, dość dobrze odchodzi od pestki. Pestka mała, spłaszczona, ma masę około 2,1 g. Udział pestki w ogólnej masie owocu jest bardzo niski i nie przekracza 3-4%. Owoce dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia. Są doskonałe do bezpośredniego spożycia, a z racji na oryginalny kształt i słodki smak, lubiane przez dzieci. Nadają się również na przetwory. Powinno się je zbierać kilka dni przed pełną dojrzałością, gdyż po zbiorze szybko miękną i łatwo się odgniatają. Drzewo jest dość wytrzymałe na niską temperaturę, a kwiaty nie należą do wrażliwych na przymrozki wiosenne. Dlatego plonowanie ‘Saturna’ w polskim klimacie jest regularne. Uprawiając tą odmianę musimy pamiętać o skutecznej ochronie przeciwko brunatnej zgniliźnie drzew pestkowych, ponieważ w przypadku wystąpienia dużej ilości opadów w okresie dojrzewania owoców dochodzi do ich gnicia na drzewie.

Odmiana samopylna!!! 

 WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE

  Brzoskwinie są bogatym źródłem witamin w tym cennym źródłem beta-karotenu i błonnika. Zawierają też sporo witamin z grupy B, witaminę PP i C. Zawartość prowitaminy A, witaminy B1, B2, B3, B6, K i pozostałych składników czyni brzoskwinię dobrym źródłem witamin w okresie wyczerpania organizmu. Ponadto brzoskwiniowy bor podnosi poziom estrogenu, który zapobiega osteoporozie. Brzoskwinia zawiera także magnez, wapń, potas, fosfor, cynk i żelazo, które w połączeniu z pozostałymi składnikami wspomagają leczenie układu moczowego ze względu na ich właściwości zasadotwórcze i moczopędne. Potas zaś jest niezwykle ważnym czynnikiem regulującym gospodarkę wodną organizmu oraz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo - zasadowej. 


Również zawarta w brzoskwiniach witamina A pobudza żołądek do wydzielania soku trawiennego, z tym samym wzmaga apetyt i przyspiesza procesy trawienne, regulując pracę układu pokarmowego. Składniki zawarte w brzoskwiniach mają również działanie odtłuszczające i oczyszczające, stąd poleca się je również przy tego rodzaju dietach. Brzoskwinie chronią też przed anemią, pobudzając produkcję czerwonych krwinek. 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

brzoskwinia SATURN

brzoskwinia SATURN

BRZOSKWINIA SATURN

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii: