brzoskwinia HARROW BEAUTY

Nowy produkt

BRZOSKWINIA HARROW BEAUTY

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

17,90 zł

Więcej informacji

Odmiana kanadyjska z 1978 roku powstała ze skrzyżowania Cresthaven x Harken, w Polsce od 1995 roku. Drzewo rośnie średnio silnie tworząc wzniesioną luźną koronę. Konieczne jest przerzedzanie zawiązków ponieważ wykazuje skłonność do obfitego zawiązywania owoców. Kwiaty dzwonkowate, średniej wielkości, różowe. Kwitnie średnio późno.

Owoce średniej wielkości, atrakcyjne o masie 90-150 g, kuliste, nieco niesymetryczne; zagłębienie szypułkowe szerokie i średnio głębokie. Skórka żółta, krótko i słabo omszona, w 80% pokryta intensywnym, ciemnoczerwonym, kropkowanym i marmurkowym rumieńcem. Miąższ jasnopomarańczowy, zwięzły, słodko-kwaskowaty, jędrny, soczysty, smaczny dobrze odchodzący od pestki, intensywnie buraczkowo zabarwiony przy pestce. Owoce dojrzałość zbiorczą osiągają na przełomie lipca i sierpnia. Odmiana deserowa i przetwórcza; ze względu na zabarwienie miąższu przy pestce mniej przydatna jako wkład do jogurtów. Wytrzymałość na mróz średnia.

 

Odmiana samopylna!!!

 

 WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE

  

Brzoskwinie są bogatym źródłem witamin w tym cennym źródłem beta-karotenu i błonnika. Zawierają też sporo witamin z grupy B, witaminę PP i C. Zawartość prowitaminy A, witaminy B1, B2, B3, B6, K i pozostałych składników czyni brzoskwinię dobrym źródłem witamin w okresie wyczerpania organizmu. Ponadto brzoskwiniowy bor podnosi poziom estrogenu, który zapobiega osteoporozie. Brzoskwinia zawiera także magnez, wapń, potas, fosfor, cynk i żelazo, które w połączeniu z pozostałymi składnikami wspomagają leczenie układu moczowego ze względu na ich właściwości zasadotwórcze i moczopędne. Potas zaś jest niezwykle ważnym czynnikiem regulującym gospodarkę wodną organizmu oraz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo - zasadowej. 

Również zawarta w brzoskwiniach witamina A pobudza żołądek do wydzielania soku trawiennego, z tym samym wzmaga apetyt i przyspiesza procesy trawienne, regulując pracę układu pokarmowego. Składniki zawarte w brzoskwiniach mają również działanie odtłuszczające i oczyszczające, stąd poleca się je również przy tego rodzaju dietach. Brzoskwinie chronią też przed anemią, pobudzając produkcję czerwonych krwinek. 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

brzoskwinia HARROW BEAUTY

brzoskwinia HARROW BEAUTY

BRZOSKWINIA HARROW BEAUTY

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii: