Żurawina WIELKOOWOCOWA

Nowy produkt

ŻURAWINA WIELKOOWOCOWA

  • Forma : roślina  w pojemniku C2
  • Wiek: 3 lata              
  • Średnica sadzonki: około 30 cm

Więcej szczegółów

138 Przedmioty

10,99 zł

Więcej informacji

Żurawina od niepamiętnych czasów uważana była za ważny składnik diety, mający duży wpływ na poprawę zdrowia. Dzisiejsze badania naukowe potwierdzają, że to prawdziwy skarb. Żurawina wielkoowocowa (vaccinium macrocarpon) o charakterystycznym cierpkim smaku, uprawiana rdzennie na północy kontynentu amerykańskiego, to bogactwo przeróżnych substancji wspomagających organizm w zapobieganiu rozmaitym schorzeniom, począwszy od przeziębień, przez choroby serca, wrzodowe i dziąseł, do infekcji układu moczowego. Żurawina powinna stanowić składnik codziennej diety.

Owoce żurawiny maja właściwości lecznicze, doskonale nadają się na soki, nalewki oraz to wielu potraw z mięs. Dodatkowo krzewinka żurawiny może w naszym ogrodzie być piękną i ciekawą ozdobą.

Żurawina ogrodowa ma długie, płożące się po ziemi pędy, które stopniowo ukorzeniają się. Z leżących pędów wyrastają drobne pionowe pędy owocowe. Liście drobne, owalne, błyszczące, zimozielone. Liście posiadają walory dekoracyjne przez okres całego roku. W okresie jesiennym liście ciemnieją, nabierając brunatno-brązowej barwy. Na przełomie lipca i sierpnia żurawina wytwarza pąki kwiatowe, które następnie na początku czerwca zaczynają kwitnąć. 
Z kwiatów jesienią pojawiają się duże (osiągające średnicę do 2 centymetrów) i liczne owoce (niektóre odmiany potrafią obrodzić ok. 2-3 kilogramów owoców z jednego metra kwadratowego uprawy). Owoce mają bardzo dekoracyjny charakter i są niesamowita ozdobą rośliny. Owoce krzewinek rosnących w ciemnych i zacienionych miejscach, pozostają zielone i nie nabierają charakterystycznej różowo- czerwonej barwy.

Żurawina wielkoowocowa jest rośliną odporną na działanie niskich temperatur i rzadko atakowana jest przez szkodniki i choroby.

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Żurawina WIELKOOWOCOWA

Żurawina WIELKOOWOCOWA

ŻURAWINA WIELKOOWOCOWA

  • Forma : roślina  w pojemniku C2
  • Wiek: 3 lata              
  • Średnica sadzonki: około 30 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

9 innych produktów w tej samej kategorii: