Cypryśnik BŁOTNY

Nowy produkt

CYPRYŚNIK BŁOTNY
Taxodium distichium 

Forma : roślina w pojemniku C3 
Wiek: 2 lata             
Wysokość: około 80-100 cm

Więcej szczegółów

94 Przedmioty

26,99 zł

Więcej informacji

Cypryśnik błotny występuje naturalnie w południowo-wschodnich stanach USA, szczególnie na błotnistych obszarach Florydy, jednak już od dłuższego czasu sadzi się go w Europie jako drzewo ozdobne i parkowe.

Jest to drzewo iglaste mogące dorastać do 30 m wysokości. Pokrój stożkowaty, regularny, starsze okazy mają koronę szerszą i zaokrągloną. Cypryśnik rośnie powoli i jest drzewem długowiecznym.

Igły są miękkie i jasnozielone. Jesienią przybierają barwę pomarańczowo brązową, na zimę opadają. Pień tego drzewa jest prosty, u nasady szeroki, zwężający się ku górze. Kora czerwonobrunatna, łuszcząca się. Szyszki kuliste, do 3 cm średnicy. Kwitnie w okresie kwiecień - maj.

Na okresowo zalewanych bądź trwale podmokłych siedliskach, powstają korzenie powietrzne tzw. pneumatofory. Są to zgrubienia na korzeniach wyrastające powyżej poziomu gleby lub wody w odległości do kilkunastu metrów od pnia. Dostarczają one niezbędnej ilości tlenu do systemu korzeniowego.

Najlepiej sadzić go na stanowiskach słonecznych, osłoniętych od wiatru. Dobrze sprawdza się jako drzewko ozdobne do obsadzania terenów podmokłych. Przy przy stawach lub oczkach wodnych - do obsadzania obszaru strefy błotnej. Można sadzić pojedynczo lub w luźnych grupach.

Rośnie również dość dobrze na glebach i siedliskach normalnych, byle niezbyt suchych.

Polecany do dużych ogrodów i parków.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Cypryśnik BŁOTNY

Cypryśnik BŁOTNY

CYPRYŚNIK BŁOTNY
Taxodium distichium 

Forma : roślina w pojemniku C3 
Wiek: 2 lata             
Wysokość: około 80-100 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

13 innych produktów w tej samej kategorii: