CYTRYNIEC chiński 60cm doniczka

Nowy produkt

Sadzonka I gatunku o wysokości około 60cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

18,99 zł

Więcej informacji

Jego pędy osiągają długość 10-15 m. Jasnozielone liście o wydłużonym kształcie są ostro zakończone i rosną na długich, cienkich patyczkach wyrastających z pędu. Po roztarciu wydają przyjemny zapach. W okresie jesiennym liście wybarwiają się na odcień żółty. Kwiaty są białe, pachnące, drobne o średnicy 1,5 cm, rozwijają się na przełomie maja i czerwca.

Krzew owocuje od połowy sierpnia do połowy września. Owoce to małe czerwone jagody zebrane w długie (do 10 cm) i ciasne grona. Ich smak jest kwaśny ze względu na dużą zawartość kwasu cytrynowego i jabłkowego, a małej ilości cukrów. Są bardzo bogate w witaminę C (400−600 mg w 100 g), witaminę E, olejek eteryczny i szereg specyficznych związków poprawiających krążenie krwi i pozytywnie wpływających na wzrok i system nerwowy. Owoce mogą być spożywane na surowo, a także do produkcji dżemów, soków, konfitur czy herbaty. Owocuje bardzo obficie w 4-6 roku po posadzeniu.  

Jest to roślina całkowicie mrozoodporna, wytrzymuje temperaturę -30°C. Preferuje stanowiska dobrze oświetlone i miejsca dobrze osłonięte. Wymaga gleb żyznych, wilgotnych. Nie znosi przesuszania podłoża.

 

Spożywanie owoców cytryńca może zwiększać odporność organizmu!!! 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

CYTRYNIEC chiński 60cm doniczka

CYTRYNIEC chiński 60cm doniczka

Sadzonka I gatunku o wysokości około 60cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

9 innych produktów w tej samej kategorii: