Jałowiec płożący BLUE CHIP 40cm doniczka

Nowy produkt

Sadzonka I gatunku o wysokości około 40cm hodowana w doniczce.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

11,99 zł

Więcej informacji

Jałowiec płożący pochodzi z Ameryki Północnej, naturalnie porasta piaszczyste brzegi Wielkich Jezior, klifowe wybrzeża oraz zbocza górskie. Należy do grupy wartościowych, okrywowych krzewów iglastych, służących do zadarniania terenów suchych i nasłonecznionych, na których trudno utrzymać trawnik lub inne, bardziej wymagające rośliny ozdobne.

Jałowiec płożący "Blue Chip" jest jedną z najcenniejszych dywanowych roślin iglastych, chętnie sadzoną w Europie i USA. Stanowi doskonałą alternatywę trawników w miejscach suchych i nieurodzajnych. Sadzony na skarpach umacnia je i zabezpiecza przed erozją. Zalecana gęstość sadzenia to dwie sztuki na metr kwadratowy. To najniższy z płożących się jałowców – z pełzających po ziemi pędów odstają ku górze krótkie gałązki o ślicznym srebrzysto niebieskim zabarwieniu igieł. Zimą nabierają fioletowego odcienia. Rozrasta się dość szybko.

Preferuje gleby od suchych do umiarkowanie wilgotnych o kwaśnym lub lekko kwaśnym odczynie. Dobrze rośnie stanowiskach słonecznych. Jest bardzo wytrzymały na suszę i niskie temperatury.

Jałowiec ten nadaje się do pokrywania dużych powierzchni, polecany jest do sadzenia w ogrodach skalnych i pojemnikach. 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Jałowiec płożący BLUE CHIP 40cm doniczka

Jałowiec płożący BLUE CHIP 40cm doniczka

Sadzonka I gatunku o wysokości około 40cm hodowana w doniczce.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

25 innych produktów w tej samej kategorii: