Malina ŻÓŁTA

Nowy produkt

MALINA ŻÓŁTA

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 20 cm

Więcej szczegółów

2,90 zł

Więcej informacji

Jest krzewem dorastającym do około 1,5 m, wytwarza kilka lub kilkanaście sztywnych pędów, gęsto ulistnionych, pokrytych woskowym nalotem oraz gęsto pokrytych kolcami. Jest odmianą niezwykle plenną i co ważne powtarza owocowanie. Owocuje na pędach dwuletnich w lipcu, natomiast na pędach tegorocznych od początku września do końca okresu wegetacyjnego. Owoce są duże, zbliżone do kulistych. Ich barwa jest żółta lub lekko pomarańczowa. Są zwarte, jędrne, słodkie i bardzo smaczne. Doskonałe jako dodatek do lodów, jogurtów, tortów, a także do jedzenia na surowo. Jest to najsłodsza jesienna odmiana malin.

Ze względu na barwę, wielkość i smak owoców, a także na porę ich dojrzewania, jest cenną odmianą do uprawy w ogrodach. Charakteryzuje się ponadto wyjątkowo małą podatnością na gnicie owoców i zamieranie pędów.

Żeby nie stracić rośliny trzeba ją posadzić z dala od innych malin. Powodem nie jest to że się zapylą, tylko to że żółta malina jest niestety rośliną dużo delikatniejszą od czerwonej i jeśli posadzimy je blisko siebie czerwona zniszczy żółtą.

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Malina ŻÓŁTA

Malina ŻÓŁTA

MALINA ŻÓŁTA

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 20 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

4 innych produktów w tej samej kategorii: