Morwa biała

Nowy produkt

MORWA BIAŁA

Morus nigra

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 180 cm

Więcej szczegółów

42 Przedmioty

19,90 zł

Więcej informacji

Pochodzi z Chin. Od wieków była tam uprawiana. Później zaczęto ją uprawiać również w innych rejonach świata. Rozprzestrzeniła się z upraw i obecnie rośnie dziko w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz na wyspach Pacyfiku. W Europie zaczęto ją uprawiać od XI wieku. W Polsce występuje często.

Ze względu na fioletowo-czarną barwę owoców morwa biała bywa mylnie brana za morwę czarną lub czerwoną.

Drzewo zrzucające liście na zimę. Może osiągać od 10 do 15 metrów wysokości. Posiada szeroką i rozłożystą koronę osadzoną na krótkim pniu. Często pogiętym i poskręcanym. Dolne konary masywne i równie poskręcane jak pień. Kora ciemnobrunatna, albo pomarańczowo brunatna. Na konarach i gałęziach często występują bulwiaste zgrubienia. Po odcięciu pędy wydzielają mleczy sok. Liście 7-18 cm długości i około 8 cm szerokości, są szeroko owalne i sercowate. Liście morwy używane są do karmienia gąsienic jedwabnika.

Owoce tworzą podobny do jeżyny owoc. Są one jadalne, o lekko mdłym, słodko-kwaśnym smaku (zawierają znaczne ilości witaminy C, A, B1, B2 oraz flawonoidy i taniny). Dojrzewają pod koniec lipca i szybko opadają. Jako surowiec leczniczy stosuje się także liście młode gałązki oraz korę z korzenia morwy. W Japonii, a także w wielu krajach europejskich, sprzedaje się ogromne ilości dodatków do żywności zawierających morwę, między innymi jako środek wspomagający odchudzanie. Badania wykazały bowiem, że liście morwy hamują działanie enzymów rozkładających węglowodany w organizmie (ograniczają bowiem metabolizm cukrów złożonych).

Jest to tradycyjna roślina uprawiana w formie bonsai, ceniona przez miłośników tego stylu. Daje duże możliwości formowania.

Bardzo dobrze znosi przycinanie. 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Morwa biała

Morwa biała

MORWA BIAŁA

Morus nigra

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 180 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

2 innych produktów w tej samej kategorii: