Nektaryna DURBIN

Nowy produkt

NEKTARYNA DURBIN

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm

Więcej szczegółów

97 Przedmioty

17,90 zł

Więcej informacji

Odmiana amerykańska. Rośnie średnio silnie. Jest odmianą bardzo plenną o średnich, smacznych, atrakcyjnych owocach, należy pamiętać o przerzedzaniu zawiązków owocu. Dojrzewa na początku sierpnia, co czyni tę odmianę obecnie najwcześniejszą dostępną w kraju. Owocuje regularnie i obficie. Owoce o masie 90-120 g, kulistospłaszczone, symetryczne. Skórka żółta z jednolitym czerwonym rumieńcem pokrywającym owoc niemal w całości. Miąższ jasnożółty, średnio zwięzły, kwaskowaty, częściowo odchodzący od pestki, nieznacznie włóknisty, bardzo smaczny. Odmiana mało podatna na choroby, odporna na mróz. Dobrze przystosowana do naszych warunków klimatycznych. Owoce wybitnie deserowe. 

Decydując się na jej uprawę wybierajmy stanowisko słoneczne i zaciszne. Odmiana ta najlepiej rośnie na glebach umiarkowanie wilgotnych, żyznych.

Samopylna!!!

WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE

Nektaryny są bogatym źródłem witamin w tym cennym źródłem beta-karotenu i błonnika. Zawierają też sporo witamin z grupy B, witaminę PP i C. Zawartość prowitaminy A, witaminy B1, B2, B3, B6, K i pozostałych składników czyni te owoce dobrym źródłem witamin w okresie wyczerpania organizmu. Nektarynka zawiera także magnez, wapń, potas, fosfor, cynk i żelazo, które w połączeniu z pozostałymi składnikami wspomagają leczenie układu moczowego ze względu na ich właściwości zasadotwórcze i moczopędne. Potas zaś jest niezwykle ważnym czynnikiem regulującym gospodarkę wodną organizmu oraz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo - zasadowej. 

Również zawarta w nektarynach witamina A pobudza żołądek do wydzielania soku trawiennego, z tym samym wzmaga apetyt i przyspiesza procesy trawienne, regulując pracę układu pokarmowego. Składniki zawarte w owocach mają również działanie odtłuszczające i oczyszczające, stąd poleca się je również przy tego rodzaju dietach. Nektaryny chronią też przed anemią, pobudzając produkcję czerwonych krwinek.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nektaryna DURBIN

Nektaryna DURBIN

NEKTARYNA DURBIN

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

2 innych produktów w tej samej kategorii: