Pigwa WIELKOOWOCOWA gruszkowa

Nowy produkt

PIGWA Gruszkowa

Cydonia oblonga

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 140-160 cm

Więcej szczegółów

28 Przedmioty

22,90 zł

Więcej informacji

Pigwa uprawiana jest ze względu na swoje owoce, ozdobna jest także podczas kwitnienia. Białe kwiaty (V-VI) są duże (4-5cm), o bardzo przyjemnym zapachu. Sadzona jest w ogródkach przydomowych i w parkach. Wykorzystywana bywa do formowania bonsai.
Owoce pigwy cenione są ze względu na wartości przetwórcze i walory smakowe, zawierają dużo witamin i cukrów,makro i mikroelementów.
 
Owoce dojrzewają od września do października, duże ( nawet do 250g), koloru żółtego o bardzo przyjemnym aromacie. Miąższ jest twardy i mało soczysty, ale bardzo aromatyczny, dzięki czemu pigwa jest idealnym owocem do przetworów, konfitur, dżemów, nalewek, galaretek i soków. Świetne jako dodatek do ciast czy herbaty. Miąższ pigwy gruszkowej uważany jest za bardziej soczysty i o mniejszej ilości komórek kamiennych niż u pigwy jabłkowej.
 
Pigwy zawierają dużo witaminy C, oraz mikroelementów żelaza, miedzi, boru, niklu tytanu, glinu i manganu. Owoce pozostawione dłużej w pomieszczeniu wydzielają bardzo delikatny orzeźwiający zapach. W chłodnym miejscu można je przechowywać kilka miesięcy.
Lubi gleby żyzne, dość wilgotne najlepiej o odczynie nieco kwaśnym. Preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte. Ma płytki system korzeniowy i dlatego wymaga żyznej i stale wilgotnej gleby. Jest światłolubna, na mróz nie jest całkowicie odporna.
 

Posiada siedem razy więcej witaminy C, niż cytryna.

Nie przyjmuje metali ciężkich.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pigwa WIELKOOWOCOWA gruszkowa

Pigwa WIELKOOWOCOWA gruszkowa

PIGWA Gruszkowa

Cydonia oblonga

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 140-160 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

1 inny produkt w tej samej kategorii: