Surmia catalpa BIGNONIOWA

Nowy produkt

SURMIA BIGNONIOWA

Catalpa bignionoides

  • Forma : roślina w pojemniku C3
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 100 cm

Więcej szczegółów

30 Przedmioty

25,90 zł

Więcej informacji

Surmia bignoniowa, nazywana również katalpą, to szybkorosnące drzewo z rozłożystą koroną i krótkim pniem, o nieco egzotycznym wyglądzie. Pochodzi z południowo-wschodniej części USA. Rośnie przeciętnie 25 cm rocznie dorasta do około 10 m wysokości. Korona drzewa osadzona na grubym pniu ma wyjątkowo oryginalny kształt, ale wymaga sporej przestrzeni u typowej surmii rozrasta się bowiem bardzo szeroko, nawet na około 8 metrów. Charakteryzuje się bardzo dużymi, sercowatymi i soczyście zielonymi liśćmi.  Kwiaty białe, zebrane w wiechowate kwiatostany, pojawiające się od maja do lipca. Owoce, długie strąki, pozostają na drzewie do wiosny.

Surmia bignoniowa wymaga świeżej gleby i dobrego nasłonecznienia. Młodsze okazy są wrażliwsze na mrozy, dlatego lepiej, gdy rosną w zacisznym miejscu.

Surmie rosną najszybciej i najobficiej w klimacie umiarkowanym, dlatego w Polsce roślina ta zyskuje coraz większą popularność.

Roślina ozdobna, sadzona w ogrodach i parkach jako drzewo ozdobne. Po angielsku surmia bywa nazywana indiańskim drzewem fasolowym. Ponadto zapach jej kwiatów odstrasza komary.

Bardzo dekoracyjna roślina!!

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Surmia catalpa BIGNONIOWA

Surmia catalpa BIGNONIOWA

SURMIA BIGNONIOWA

Catalpa bignionoides

  • Forma : roślina w pojemniku C3
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 100 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

4 innych produktów w tej samej kategorii: