Trawa bambusowa AUREOLA

Nowy produkt

TRAWA BAMBUSOWA AUREOLA

Hakonechloa macra "Aureola"

  • Forma : roślina  w pojemniku C1,5
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 10-20 cm

Więcej szczegółów

47 Przedmioty

11,80 zł

Więcej informacji

Pochodząca z Japonii niska trawa o pokroju kaskadowym. Dorasta do wysokości około 40 cm przy średnicy 100 cm, tworząc malownicze kępy pięknie układających się szerokich liści. Rośnie dość wolno warto jednak poczekać 2-3 lata na efekt.

Charakteryzuje się złotym zabarwieniem liści oraz podłużnym, zielonym paskiem na każdym liściu. Liście szerokie, bardzo podobne kształtem i układem na krótkich pędach do liści bambusa sprawiają, że cała karpa ma zwiewny, delikatny pokrój. Jesienią po pierwszych przymrozkach część liści przebarwia się na różowy kolor, co potęguje efektowność rośliny.

Kwitnie późnym latem i jesienią jasnozielonymi, wysmukłymi kwiatami dodającymi całej kępie lekkości.

Wymaga gleby żyźniejszej i umiarkowanie wilgotnej bo jest wrażliwa zarówno na nadmiar wody jak i podsuszenie. Zimuje bezproblemowo ale w rejonach zimniejszych wymaga lekkiego okrycia na zimę w przypadku bezśnieżnej, mroźnej zimy. Stanowisko słoneczne, półcień lub cieniste. Posadzona w pełnym słońcu ma intensywniejsze barwy liści ale jest bardziej wrażliwa na podsuszenie i przypalenie liści niż posadzona w półcieniu czy pełnym zaciemnieniu.

Doskonała do wysadzania przy ścieżkach, schodach. Świetnie wygląda także w pojemnikach (idealna roślina na taras lub balkon). Doskonała do minimalistycznych ogródków miejskich.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Trawa bambusowa AUREOLA

Trawa bambusowa AUREOLA

TRAWA BAMBUSOWA AUREOLA

Hakonechloa macra "Aureola"

  • Forma : roślina  w pojemniku C1,5
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 10-20 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: