Tuja thuja SMARAGD 50cm doniczka

Nowy produkt

Sadzonka I gatunku o wysokości około 50cm hodowana w doniczce.

Więcej szczegółów

300 Przedmioty

10,90 zł

Więcej informacji

Tuja szmaragdowa jest bardzo popularną odmianą, często stosowaną do zakładania szpalerów i żywopłotów. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim swemu soczystemu, szmaragdowemu ubarwieniu oraz niewygórowanym wymaganiom. Wielką zaletą tej odmiany jest utrzymanie soczystej barwy również w okresie zimowym. Poza tym nie wytwarza ona dużej ilości szyszek pozbawionych walorów dekoracyjnych. Tuja szmaragdowa dochodzi do 8-10 metrów wysokości oraz 2-2,5 metra szerokości w dolnej części i rośnie w kształcie stożka.

Preferuje gleby żyzne, luźne, wapienne. Najszybszy przyrost uzyskamy zapewniając dostateczną wilgotność podłoża. W okresie suszy, konieczne jest systematyczne podlewanie. Płytki system korzeniowy, sprawia, że roślina ciężko znosi suszę i upalną aurę.

Ze względu na swoje walory estetyczne, odporność na wiatry i skażenie środowiska oraz niskie temperatury odmiana "Szmaragd" znakomicie nadaje się do nasadzeń żywopłotowych. W takim też celu najczęściej jest wykorzystywana, chociaż nadaje się także na pojedyncze nasadzenia. 

 

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Tuja thuja SMARAGD 50cm doniczka

Tuja thuja SMARAGD 50cm doniczka

Sadzonka I gatunku o wysokości około 50cm hodowana w doniczce.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 innych produktów w tej samej kategorii: