Wrzos POSPOLITY CARMEN 10cm

Nowy produkt

Sadzonka I gatunku o wysokości około 10cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

4,49 zł

Więcej informacji

Calluna vulgaris należy do rodziny wrzosowatych (Ericaceae Juss.) i jest rośliną spotykaną na całym świecie. Rodzimy obszar jego występowania obejmuje całą Europę, cześć Azji oraz północną Afrykę. Jako gatunek zawleczony lub uciekinier z uprawy rozprzestrzenił się także w Australii, Nowej Zelandii oraz Ameryce Północnej. W Polsce jest pospolity na całym obszarze, najczęściej rośnie w gęstym zwarciu w świetlistych lasach sosnowych tworząc wrzosowiska, które w szczególny sposób urzekają w okresie kwitnienia.

Odmiana "Carmen" to silnie rosnąca krzewinka osiągająca do 50 cm wysokości. Pokrój szeroki, poduszkowaty, gęsty, pędy długie i wyprostowane. Liście drobne, łuskowate, ciemnozielone, ułożone na gałązkach nakrzyżlegle.

Kwiaty pojedyncze, dzwonkowate, zebrane w długie i gęste kwiatostany koloru różowo fioletowego. Kwitnie obficie w sierpniu i we wrześniu.

Wrzosy to mało wymagające rośliny. Dobrze rosną na glebach ubogich w składniki pokarmowe, o kwaśnym odczynie (pH 4-5,5). Jeśli gleba w ogrodzie nie do końca odpowiada powyższym parametrom, można samemu przygotować rabatę, dodając do ziemi dużo kwaśnego torfu. Lubią miejsca słoneczne ale osłonięte od wiatru. Wrzosy źle rosną na stanowiskach zbyt wilgotnych i nie lubią intensywnego podlewania. Należy podlewać je właściwie tylko latem, podczas upałów i suszy. Są odporne na mróz, ale w bezśnieżne zimy przy słonecznej i wietrznej pogodzie mogą zostać uszkodzone. Wrzosy należy przycinać wiosną na wysokości zeszłorocznych kwiatostanów, co spowoduje utrzymanie ładnego i zwartego pokroju oraz obfite kwitnienie.

Roślina polecana do obsadzania wrzosowisk, ogrodów skalnych, a także do hodowli w pojemnikach.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wrzos POSPOLITY CARMEN 10cm

Wrzos POSPOLITY CARMEN 10cm

Sadzonka I gatunku o wysokości około 10cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 • WRZOS POSPOLITY CUPREA 10CM

  Świetna odmiana do masowych nasadzeń wzdłuż...

  4,49 zł

 • WRZOS POSPOLITY ALLEGRETTO 10cm

  Jeden z ładniejszych wrzosów ze względu na...

  4,49 zł

 • Wrzos POSPOLITY HAMILTON 10cm

  Sadzonka I gatunku o wysokości około 10cm...

  4,49 zł

 • Liriope SILVERY SUNPROOF 15cm doniczka

  Sadzonka I gatunku o wysokości około 15cm...

  12,99 zł