Żuraweczka SWEET TEA doniczka

Nowy produkt

Sadzonka I gatunku,  hodowana w doniczce w profesjonalnych tunelach foliowych.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

12,90 zł

Więcej informacji

Tworzy zwarte kępy wysokości 50 cm z kwiatostanem. Jej cechą charakterystyczną są powcinane, dłoniaste pomarańczowo-herbaciane liście, które charakteryzują się tym, iż w trakcie lata ciemnieją, a następnie  jesienią zmieniają zabarwienie na jaśniejsze. Widoczne ciemniejsze żyłkowanie. Ma delikatne, groniaste kwiatostany, umieszczone na wzniesionych ponad liście, nie ulistnionych pędach, złożone z licznych, gwiazdkowatych, białych kwiatów, które rozwijają się od czerwca do sierpnia.  

Lubi gleby próchniczne i przepuszczalne, najlepiej o odczynie zbliżonym do obojętnego. Preferuje stanowiska półcieniste, umiarkowanie wilgotne. Wyjątkowo intensywne, palące słońce, zwłaszcza przy niedostatku wody powoduje przypalenie liści. W naszych warunkach jest rośliną mrozodporną, jednak podczas mroźnych, bezśnieżnych zim brązowieją jej liście.

Doskonała roślina na rabaty bylinowe, obwódki i do ogrodów skalnych, orientalnych i naturalistycznych. Doskonale nadaje się również do tworzenia zwartych, zadarniających kobierców. Zarówno kwiaty, jak i liście mogą być też stosowane w bukietach i kompozycjach florystycznych jako kwiaty i zieleń cięta. 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Żuraweczka SWEET TEA doniczka

Żuraweczka SWEET TEA doniczka

Sadzonka I gatunku,  hodowana w doniczce w profesjonalnych tunelach foliowych.

18 innych produktów w tej samej kategorii: